Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Атестація педогогів: що змінилось

Date: 9 жовтня 2023 о 18:12, Refreshed 9 жовтня 2023 о 18:52

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІВ: ЩО ЗМІНИЛОСЬ

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2022 р. №805 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 грудня 2022 р. за №1649/388985) «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників»

Установити, що: 1) кваліфікаційні категорії, педагогічні звання, присвоєні до набрання чинності цим наказом, є дійсними до атестації педагогічних працівників, проведеної згідно з Положенням, затвердженим цим наказом;

2) педагогічним працівникам, які до набрання чинності цим наказом, успішно пройшли сертифікацію і мають чинні сертифікати (один раз протягом дії сертифікату), проходження сертифікації зараховується як проходження чергової (позачергової) атестації із присвоєнням наступної (збереженням присвоєної) кваліфікаційної категорії, педагогічного звання;

3) педагогічні працівники, які були прийняті на посади до набрання чинності цим наказом, продовжують працювати у закладах освіти та мають вищу освіту за спеціальностями, що не відповідають навчальним предметам (інтегрованим курсам, дисциплінам), які вони викладають, або педагогічній діяльності за посадою, вважаються такими, що мають відповідну посаді професійну кваліфікацію категорії та педагогічних звань як такі, що мають відповідну освіту.

4) мінімальний загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників (крім педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти), необхідний їм для проходження атестації, становить не менше ніж 120 годин або 4 кредити ЄКТС упродовж п'яти років;

5) мінімальний загальний обсяг (загальна тривалість) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, необхідний їм для проходження атестації, становить не менше ніж 150 годин або 5 кредитів ЄКТС упродовж п'яти років.

Положення визначає порядок проведення атестації педагогічних працівників як системи заходів, спрямованих на всебічне та комплексне оцінювання їхньої педагогічної діяльності.

У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, визначених Цивільним кодексом України, Законами України "Про освіту" , "Про дошкільну освіту" , "Про повну загальну середню освіту" , "Про позашкільну освіту" , "Про професійну (професійно-технічну) освіту" , "Про фахову передвищу освіту" , "Про вищу освіту" , Порядком підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 800, та іншими нормативно-правовими актами у сфері освіти.

За результатами атестації педагогічного працівника незалежно від обсягу його педагогічного навантаження (кількості навчальних предметів (інтегрованих курсів, дисциплін) встановлюється його відповідність або невідповідність займаній посаді та:

1) присвоюється (не присвоюється) кваліфікаційна категорія або підтверджується (не підтверджується) раніше присвоєна кваліфікаційна категорія;

2) присвоюється (не присвоюється) педагогічне звання, підтверджується (не підтверджується) раніше присвоєне педагогічне звання (у разі наявності);

3) присвоюється або підтверджується тарифний розряд.

Педагогічним працівникам, посади яких не передбачають присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації визначається відповідність (невідповідність) займаній посаді та у порядку, визначеному законодавством, встановлюється (підтверджується) тарифний розряд.

АТЕСТАЦІЯ Є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ

АТЕСТАЦІЯ МОЖЕ БУТИ ЧЕРГОВОЮ АБО ПОЗАЧЕРГОВОЮ.

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОХОДИТЬ ЧЕРГОВУ АТЕСТАЦІЮ НЕ МЕНШЕ ОДНОГО РАЗУ НА П'ЯТЬ РОКІВ, ОКРІМ ВИПАДКІВ, ВИЗНАЧЕНИХ ПУНКТОМ 7 РОЗДІЛУ III ЦЬОГО ПОЛОЖЕННЯ.

АТЕСТАЦІЯ ПРОВОДИТЬСЯ НЕ РАНІШЕ НІЖ ЧЕРЕЗ РІК ПІСЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА НА ПОСАДУ.

АТЕСТАЦІЯ ПОВИННА ПРОВОДИТИСЯ З ДОТРИМАННЯМ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ.

ПОЗАЧЕРГОВА АТЕСТАЦІЯ ПРОВОДИТЬСЯ:

1) ЗА ІНІЦІАТИВОЮ ПЕДАГОГІЧНОГО ПРАЦІВНИКА - ОСВІТНІЙ РІВЕНЬ, СТАЖ РОБОТИ НА ПОСАДАХ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЯКОГО ВІДПОВІДАЄ ВИМОГАМ, ВИЗНАЧЕНИХ У ПУНКТАХ 8, 9 ЦЬОГО РОЗДІЛУ, МОЖЕ ПРОВОДИТЬСЯ ЗА ОДНІЄЮ З ТАКИХ УМОВ: ВИЗНАННЯ ПЕРЕМОЖЦЕМ, ЛАУРЕАТОМ ФІНАЛЬНИХ ЕТАПІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ, МІЖНАРОДНИХ ФАХОВИХ КОНКУРСІВ; НАЯВНОСТІ ОСВІТНЬО-НАУКОВОГО/ОСВІТНЬО-ТВОРЧОГО, НАУКОВОГО СТУПЕНЯ; УСПІШНОГО ПРОХОДЖЕННЯ СЕРТИФІКАЦІЇ;

2) ЗА ІНІЦІАТИВОЮ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОСВІТИ - У РАЗІ ЗНИЖЕННЯ ЯКОСТІ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКОМ.

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНІ ЗВАННЯ ПРИСВОЮЮТЬСЯ (ПІДТВЕРДЖУЮТЬСЯ) ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ, ЯКІ МАЮТЬ КВАЛІФІКАЦІЙНУ КАТЕГОРІЮ "СПЕЦІАЛІСТ ПЕРШОЇ КАТЕГОРІЇ"/"СПЕЦІАЛІСТ ВИЩОЇ КАТЕГОРІЇ" ТА ЯКІ ЗОКРЕМА: УПРОВАДЖУЮТЬ І ПОШИРЮЮТЬ МЕТОДИКИ КОМПЕТЕНТНІСНОГО НАВЧАННЯ ТА НОВІ ОСВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ, НАДАЮТЬ ПРОФЕСІЙНУ ПІДТРИМКУ ТА ДОПОМОГУ ПЕДАГОГІЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ (ЗДІЙСНЮЮТЬ СУПЕРВІЗІЮ);

БЕРУТЬ УЧАСТЬ У ПРОЦЕДУРАХ І ЗАХОДАХ, ПОВ'ЯЗАНИХ ІЗ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ЯКОСТІ ОСВІТИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯМ ІННОВАЦІЙ, ПЕДАГОГІЧНИХ НОВАЦІЙ І ТЕХНОЛОГІЙ У СИСТЕМІ ОСВІТИ;

БУЛИ ВИЗНАНІ ПЕРЕМОЖЦЯМИ, ЛАУРЕАТАМИ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ, МІЖНАРОДНИХ ФАХОВИХ КОНКУРСІВ; ПІДГОТУВАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ, МІЖНАРОДНИХ ОЛІМПІАД, КОНКУРСІВ, ЗМАГАНЬ, ТОЩО.

Педагогічне звання "вихователь-методист" може присвоюватися музичним керівникам та інструкторам з фізичної культури дошкільних закладів освіти.

Педагогічні працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах.

Comments:
Only authorized users can leave comments.