КУЗЬМИНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ
ЩИБОРІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шкільна 2, с. Кузьмин, Хмельницький район, Хмельницька область, 31047,
e-mail: kuzmynskijlicei@gmail.com
Код ЄДРПОУ 22766754
ЗВІТ ДИРЕКТОРА
Кузьминського ліцею
Щиборівської сільської ради
Хмельницького району Хмельницької області
Ірини Василівни БІЛЯВЕЦЬ
за 2023-2024 н.р.
Закінчився складний 2023-2024 навчальний рік, рік, який знову проходив в умовах повномасштабної війни проти країни агресора. Сьогодні на звітних зборах, які вже стали традиційними, ми підведемо підсумки у роботі колективу закладу освіти, здобувачів освіти та й безпосередньо директора на посаді протягом 2023/2024 н. р.
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у ліцеї, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, пропоную Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2023-2024 навчальному році.
У своїй діяльності протягом звітного періоду як директор закладу освіти керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу освіти, чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Головною метою Закладу протягом 2023-2024 н. р. є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.
Головними завданнями Закладу є:
- створення умов для здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
- виховання морально і фізично здорового покоління;
- розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
- формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.
Ми завершили 2023-2024 н. р., складний, тривожний, воєнний, який приніс нам усім чимало викликів, труднощів. Разом з тим, він був ефективним і результативним (як показав аналіз освітніх, управлінських процесів, анкетувань та досліджень серед учасників освітнього процесу).
Робота педагогічного колективу в 2023-2024 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:
1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.
2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.
3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.
Цей навчальний рік став справжнім викликом для адміністрації, педагогів, тому що довелося планувати навчання учнів різних класів за різними форматами і формами здобуття освіти. Проте, не зважаючи на труднощі, нам вдалося організувати освітній процес із дотриманням вимог безпечної роботи в умовах воєнного стану: забезпечити здобуття початкової, базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти в закладі, охопити навчанням усіх здобувачів освіти, зберегти контингент наших учнів.
1. Освітнє середовище
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище – сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної або моральної шкоди. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. Початкова школа розміщена на першому поверсі закладу освіти та має запасний вихід.
Територія закладу освіти недоступна для несанкціонованого заїзду транспортних засобів, оскільки частково огороджена невисоким парканом. Територія закладу освіти не передбачає господарської та фізкультурно-спортивної зони. Для занять з фізичної культури заклад освіти використовує тренажерний майданчик з природним покриттям, футбольне поле з природним покриттям. Спортивних майданчиків для здобувачів освіти різних вікових категорій немає.
У навчальних приміщеннях на початок навчального року здійснено ремонт. Кімнати оснащено меблями, в початковій школі одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуками для вчителів, кольоровими принтероми, ламінатороми, телевізорами.
На коридорах передбачено рекреаційні зони для учнів, у блоках початкової школи та в класних кімнатах тематично оформлено стіни, облаштовано зони для відпочинку та ігор.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.
Наявні спортивні та ігрові майданчики, які є безпечними для учнів. Озеленення території створює приємний естетичний фон. Над озелененням колектив ліцею та учнівське самоврядування працюють творчо. Започатковано «Алею випускників», де кожен випускний клас має змогу висадити декоративне дерево, чи кущ. Згодом ця алея буде навіювати приємні спогади для учнів, які будуть збиратися на Зустрічі Випускників.
У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, облаштування та утримання санітарних вузлів, дотримання питного режиму та інших аспектів забезпечення безпеки і комфорту освітнього процесу. Навчальні кабінети частково забезпечуються інтерактивними засобами навчання та необхідним навчальним обладнанням. Здійснюється регулярний моніторинг за станом засобів навчання та обладнання.
Учасники освітнього процесу знають та дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, знають та дотримуються правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Працівники проходять навчання та інструктажі з даних питань. Систематично проводяться бесіди з учнями. Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку чи раптового погіршення стану здоров’я учасників освітнього процесу і вживають необхідних заходів у подібних ситуаціях.
У закладі освіти створено умови для безпечного використання мережі Інтернет. Учні в освітньому процесі отримують інформацію щодо безпечного використання мережі та розвивають уміння знаходити необхідну інформацію.
Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями, пандус облаштовано, але відсутні поручні та спецсанвузли.
Заклад освіти повністю оснащений системою оповіщення, що дає можливість спілкування з учасниками освітнього процесу в умовах воєнного стану, передавати повідомлення про початок Повітряної тривоги, тримати постійний зв'язок з учнями та педагогічними працівниками в разі небезпеки.
Освітній процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року з 01 вересня 2023 року по 07 червня 2024 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором освітнього закладу:
-
з першого вересня 2023 року у закладі освіти навчання для учнів 1-11 класів було організовано очне навчання.
Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання: педпатронаж, екстернатної.
Протягом 2023-2024 н. р. у закладі працювала 1 група подовженого дня, яку відвідувало 30 учнів.
Організація навчання у 1-4 класах, 5-11 класах здійснювалась за освітніми програмами та типовими навчальними планами.
Організація навчання у 1-4 класах здійснювалась за навчальними програмами, розробленими відповідно до Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти. Навчальний план містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов’язкову для всіх загальноосвітніх закладів освіти та варіативну.
Створено належні умови для варіативності навчання і вжиті заходи щодо її впровадження у освітній процес. Освітній процес у 2023-2024 навчальному році був організований відповідно до освітніх програм та робочого навчального плану і плану роботи закладу освіти з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості здобувачів освіти, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів. Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2023/2024 н. р. була спланована враховуючи побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого та допрофільного навчання з метою надання якісної освіти. Загальна кількість годин на варіативну складову різна. Початкова школа забезпечує встановлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Основна школа дає базову середню освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує до форм подальшого навчання. Саме тому протягом 2023/2024 навчального року було введено профільний предмет українська мова у 10-11 класах.
Кількісний склад працівників закладу освіти становить 25 педагогічних працівників та 15 технічних.
Серед 25 учителів:
-
14 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії;
-
4 – «спеціаліст першої категорії»;
-
1 – «спеціаліст другої категорії»;
-
1 – «спеціаліст»;
-
1 – вчителі – педагогічне звання «вчитель-методист»;
-
8 – звання «старший учитель»;
-
2 – 10 розряд;
-
1 – 11 розряд;
-
2 – 12 розряд.
У закладі освіти всі педагогічні працівники працюють за фахом, за виключенням викладання предметів основи здоров’я, трудове навчання. Вакансії відсутні.
Протягом 2023/2024 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ПМПК, комплексного обстеження дітей Крисилівським ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання для 2 учнів, що забезпечило право кожної дитини на вільний доступ до освіти. Наявні посади асистента вчителя (2 одиниці), інших фахівців (укладено цивільно-правові угоди), які забезпечують навчання дітей з ООП. Педагогічні працівники одним із напрямів підвищення кваліфікації обирають методики роботи з дітьми з ООП. Забезпечується психологічний супровід навчання дітей з ООП. Створено команду психолого-педагогічного супроводу для кожної дитини з особливими освітніми потребами. Складено індивідуальні програми розвитку для дітей з ООП. Заклад намагається забезпечувати засоби корекції згідно з ІПР дитини. Забезпечується системна комунікація з батьками та співпраця з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Для батьків проводяться регулярні консультації щодо навчання і розвитку дитини. Батьки завжди беруть участь у засіданнях команди психолого-педагогічного супроводу.
Протягом 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі шкільної бібліотеки, адже освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу.
Шкільна бібліотека поступово трансформується в сучасний інформаційно-методичний центр, який поєднує в собі інформаційну, освітню, розвивальну, культурну, виховну, дозвіллєву функції. Діяльність бібліотеки спрямована на розвиток інформаційної культури учнів. Шкільний бібліотекар виконує функцію консультування з пошуку інформації для педагогічних працівників і учнів.
У 2023-2024 н. р. шкільна бібліотека працювала за такими напрямами:
-
виховання естетичної, етичної, інтелектуальної культури читачів;
-
патріотичне виховання;
-
забезпечення навчальною літературою;
-
виховання культури читання;
-
пошук нових шляхів комплектування бібліотеки.
Протягом навчального року було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення інформаційної культури читачів. А саме: проводилися екскурсії до шкільної бібліотеки для учнів початкової школи, організовувалися книжково-ілюстративні виставки до знаменних і пам’ятних дат, бібліотечні уроки, різноманітні бесіди, виховні години.
-
Проводилися екскурсії для початкових класів « У гості до книг»;
-
Проведено захід «Козацькому роду нема переводу» (5кл. Мазурок К.Ю.);
-
Голосні читання «Доля України… через ріки крові по шляхах тернистих без кінця йдемо» ( 9 кл. Момот С.М.);
-
Посвята в читачі ( учні 2 класу);
-
Захід «Цікаві факти про Україну» ( 8 кл. кер. Макоївець В.П.);
-
Гра-вікторина «З Україною в серці» ( учні 7 класу вч. Ярощук Л.А.);
-
Захід до Дня «Української хустки» ( 2,6,9 класи та кл.керівники);
-
З любов’ю і повагою учні 6 класу читають поезію Т.Г.Шевченка;
-
Захід до Всеукраїнського тижня дитячого читання ( 5-6 класи);
-
Цікаві факти про книгу та читання «Нам без книг ніяк не можна» (6 кл. кер. Віннічук Т.В.);
-
Захід до Дня Вишиванки «Вишиванка – код нації» ( 6,7 класи).
-
Організовано фотозону “Вишиваночка”.
Організовувалися книжково-ілюстративні виставки до знаменних і пам`ятних дат:
-
До Дня пам`яті жертв Голодомору і політичних репресій України;
-
До Дня писемності та мови;
-
До 210- річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка;
-
27 лютого - книжкова виставка до Дня народження Л.Українки;
-
День пам`яті Небесної сотні;
-
Виставка надходження нової книги «На хвилинку зупинися, нову книгу подивись».
В бібліотеці постійно діють виставки:
- «Наш край історії – скарбничка»,
-
«Коріння і джерела»,
-
«Краса і велич символів державних»,
-
«Казка книг манить»
-
«Скарби духовного багатства»,
-
«На Україну повернусь через роки, через віки»,
-
«Книги письменників – земляків»,
-
«Книги, які все знають»,
-
«Оновлення бібліотечної вітрини».
З метою якісного та довготривалого збереження підручників в бібліотеці розроблено пам’ятку учнів «Єдині вимоги учнів щодо збереження підручників». Разом з бібліотечним активом проводимо перевірки стану підручників учнів. Проводиться робота з боржниками бібліотеки.
Ведеться відповідна облікова документація фонду шкільних підручників та художньої літератури.
В закладі освіти реалізується антибулінгова політика, спрямована на запобігання, протидію та реагування проявам булінгу (цькування), дискримінації. У грудні проведено акцію «16 днів проти насильства», у січні учні 6-8 класів відвідали захід «Школа без булінгу». На сайті закладу освіти розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу. У серпні 2022 року на педагогічній раді затверджено «Положення про порядок розгляду випадків булінгу (цькування) у закладі освіти» , яке встановлює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування у відносинах між учасниками освітнього процесу.
Систематично, шляхом опитування учнів і педагогічних працівників, вивчається думка про безпеку і психологічну комфортність освітнього середовища. Здійснюється інформування педагогічних працівників щодо ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Відбувається систематична співпраця з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу. Керівництво, педагогічні працівники протидіють булінгу, іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви. Здійснюється аналіз причин відсутності учнів на заняттях та вживаються відповідні заходи. Психологічна служба у своїй діяльності тісно співпрацює з керівництвом та класними керівниками. Систематично надаються консультації учасникам освітнього процесу з проблем адаптації, булінгу, мобінгу, особистісного розвитку та інших проблем. Вивчається рівень отримання психолого-соціальної підтримки учнів, які цього потребують. Керівництво вчасно повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи про виявлені факти булінгу або іншого насильства. До політики запобігання булінгу і мобінгу активно залучаються представники учнівського самоврядування. З даної проблематики проводяться семінари, інші заходи. Забезпечується рівний доступ до навчання усім дітям незалежно від особливостей фізичного розвитку, етнічної та релігійної приналежності.
У закладі культивується повага до прав людини та здійснюється протидія до будь-яких форм дискримінації за різними ознаками. Ця політика забезпечується через проведення бесід з учнями, проведення тематичних позаурочних заходів, наскрізного процесу виховання. Заклад допомагає батькам виявляти ознаки того, що їхня дитина стала жертвою/ініціатором чи свідком булінгу (цькування). Для батьків проводяться інформаційно-просвітницькі заходи. Але позитивним є те, що у 2023-2024 н.р. звернень щодо випадків булінгу не надходило.
Однією з умов безпечного освітнього середовища є знання та дотримання учнями й працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.
МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Медичне обслуговування учнів і працівників Кузьминського ліцею організовано відповідно до нормативно - правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет. Медичний працівник Миронюк К.В. організовувала систематичне та планове обслуговування школярів, працівників ліцею. Протягом 2023-2024 навчального року на базі амбулаторій сімейної медицини учні проходили медичне обстеження. На травень зареєстровано 189 довідок про стан здоров’я учнів:
у початкових класах – 59, відсутні- 4 довідок (екстернатна форма навчання); у старших класах – 130, відсутні- 4довідки (екстернатна форма навчання).Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальних установ, у вересні було сформовано списки учнів підготовчої, основної та спецгрупи.
спеціальна група – 16 учнів, з них:
-
хвороби ендокринної системи, розладу харчування та обміну
речовин – 3
-
хвороби кістково- м’язової системи та сполучної тканини – 7
-
розлади психіки та поведінки –2
-
хвороби ока та придаткового апарату –2
-
хвороби нервової системи –0
-
хвороби системи кровообігу –0
-
по пробі Руф’є - 2
Підготовча група – 71 учень, з них:
-
хвороби ендокринної системи, розладу харчування та порушення обміну речовин – 1
-
хвороби кістково-м’язової системи та сполучної тканини –2
-
хвороби системи дихання - 0
-
хвороби ока та придаткового аппарату - 16
-
хвороби нервової системи – 0
-
хвороби системи кровообігу - 1
-
хвороби сечостатевої системи –0
-
по пробі Руф’є - 51
Звільнені з заняття фізичної культури – 0
Індивідуальна форма навчання – 1
Екстернатна форма навчання – 11
Таблиця патологічних уражень
Клас |
Загальна кількість учнів |
Кількість учнів з патологічними ураженнями |
примітка |
1 |
15 |
5 |
|
2 |
12 |
2 |
|
3 |
16 |
7 |
|
4 |
20 |
7 |
|
5 |
19 |
7 |
|
6 |
26 |
11 |
1-індивідуальне навч. |
7 |
19 |
11 |
|
8 |
23 |
12 |
|
9 |
16 |
7 |
|
10 |
16 |
9 |
|
11 |
15 |
10 |
|
Всього: |
197 |
88 |
Медичною сестрою було проаналізовано стан захворюваності учнів Кузьминського ліцею
Аналіз журналу захворюваності
хвороба |
I семестр |
II семестр |
ГРВІ |
166 |
129 |
Хвороби кістково-м’язової системи |
2 |
3 |
Хвороби травлення |
10 |
4 |
Інфекційні захворювання |
46 |
51 |
Хірургічні захворювання |
1 |
2 |
Хвороби невизначеної етіології |
0 |
0 |
Санація ротової порожнини |
0 |
1 |
Прийом у лікаря |
9 |
5 |
Неврологічні захворювання |
0 |
2 |
Всього: |
234 |
197 |
Крім того медичною сестрою Кузьминського ліцею проводилися медичні огляди учнів ліцею на педикульоз, коросту, учні проходили необхідні щеплення (за згодою батьків), обов’язкові медичні огляди, згідно з встановленим графіком.
Протягом 2023-2024 навчального року проведено ряд медичних заходів . На початку року проведено антропометрію всіх учнів. Було вжито ряд заходів по боротьбі з педикульозом. Потребується звернути увагу на декотрих учнів 1-го,3-го, 4-го,5-го,8-го, 9-го класів.
Аналіз відвідування медичного пункту
I семестр |
II семестр |
|
1 клас |
3 |
6 |
2 клас |
2 |
3 |
3 клас |
8 |
10 |
4 клас |
16 |
11 |
5 клас |
29 |
8 |
6 клас |
21 |
14 |
7 клас |
19 |
5 |
8 клас |
16 |
20 |
9 клас |
27 |
23 |
10 клас |
7 |
11 |
11 клас |
2 |
1 |
Педпрацівники |
9 |
16 |
Техпрацівники |
9 |
2 |
Разом: |
168 |
130 |
Адміністрацією та колективом ліцею здійснюється систематична робота з організації попередження випадків травматизму серед учнів під час навчально-виховного процесу та у побуті. Відомості про нещасні випадки фіксується у Журналі реєстрації нещасних випадків, які ведуться згідно з вимогами.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей під час перебування в ліцеї. Організація харчування регламентується Законами України «Про освіту (ст.25)», «Про загальну середню освіту (ст.22)», «Про охорону дитинства(ст.5)», Постановою Кабмін України від 22.11.2004р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» та іншими нормативними документами.
Медичною сестрою Кузьминського ліцею, ведеться відповідна документація. Форма Журналів приведена до відповідних нормативних вимог. Усі журнали пронумеровані, прошиті та скріплені печаткою та підписом директора ліцею.
В наявності:
-
Особисті медичні книжки працівників;
-
Журнал амбулаторного прийому хворих;
-
Журнал огляду на педикульоз і шкірні захворювання;
-
Журнал обліку проведення профілактичних щеплень;
-
Журнал обліку дітей, які займаються у підготовчій групі, звільнені від занять фізичною культурою, віднесені до спеціальної групи;
-
Журнал обліку дезінфікуючих засобів;
-
Журнал бракеражу сирої продукції;
-
Журнал бракеражу готової продукції;
-
Журнал здоров’я працівників харчоблоку;
-
Журнал проведення генеральних прибирань;
-
Журнал виклику швидкої допомоги;
-
Журнал мікротравм;
-
Журнал виконання харчових норм;
Медичне обслуговування працівників ліцею проводяться щорічно та своєчасно. Адміністрація ліцею тримає на контролі своєчасність проходження медичних оглядів, періодичність флюорографічного обстеження працівниками ліцею. Працівники їдальні проходять медичні огляди двічі на рік. Кожний працівник навчального закладу має санітарну книжку затвердженого зразка. Результати медичних оглядів внесено до Журналу реєстрації медичних карток, які зберігаються у медичної сестри. В системі роботи ліцею розробляється і планомірно впроваджуються заходи по формуванню здорового способу життя серед учнів та працівників. У ліцеї проводяться бесіди, які освітлюють найбільш актуальні проблеми, пов’язані зі станом здоров’я школярів: з профілактики шкідливих звичок, профілактики інфекційних захворювань, гігієни тіла.
Робота закладу освіти із запобігання дитячому травматизму упродовж 2023/2024 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань із питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організації навчання й перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах».
У 2023/2024 навчальному році питання збереження життя й здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях методичних об’єднань класних керівників тощо.
У закладі освіти наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках «Здоров’я, безпека та добробут», «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2023/2024 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.
У класних журналах 1-11 класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
Аналізуючи наслідки травматизму серед учнів за 2023/2024 навчального рік, ми можемо стверджувати, що випадки травм знизилися. З вересня 2023 по червень 2024 року не було зафіксовано нещасних випадків, травм під час освітнього процесу.
У 2024-2025 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.
Протягом 2023-2024 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час освітнього процесу та в позаурочний час. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.
Проведена соціальна паспортизація класів закладу освіти. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО та УБД. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти учасників АТО, діти, батьки яких є УБД.
Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7, 9 класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9 та 11 класів з працівниками служби Центру зайнятості та представниками ВУЗів для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники супроводжують та знаходяться разом з дітьми в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по закладу освіти вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:
-
класним керівникам 1-11 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів»;
-
класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у закладі освіти, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту у 2023/2024 навчальному році в основному виконанні. У закладі освіти були затверджені плани основних заходів підготовки Цивільного захисту на 2024-2025 н. р., уточнені плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів та постійного складу навчальних заходів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів закладу проводилася під час вивчення курсів «Основ здоров‘я»; предмета – “Захист України” у 10-11-х класах.
Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом закладу освіти теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту, який відбувся 26 квітня 2024 року. У рамках Дня цивільного захисту було проведено : урок безпеки у 4 класі «Правила безпеки знай - у біду не потрапляй» - учитель Валентина БІЛЯВЕЦЬ; виховна година "Цивільний захист - це не жарти, всім про нього треба знати" - класний керівник 9 класу Світлана МОМОТ; Інтегрований урок до Дня цивільного захисту: "Знати, щоб передбачити; передбачити, щоб діяти." - учитель Світлана МАЗУРОК; виховний захід для учнів 7 класу " Думати швидко, діяти чітко" учитель Любов ЯРОЩУК; радіопередача «Дзвони Чорнобиля»- учнівське самоврядування; бесіда для учнів 3 класу «Цивільний захист. Дії населення під час надзвичайних ситуацій» - учитель Марія МОМОТ; бесіда до Дня цивільного захисту у 5 класі «Вогонь-друг, вогонь-ворог!» - учитель Катерина МАЗУРОК; Година спілкування у 10 класі «Сигнали небезпеки. Як вберегти себе у небезпечних стуаціях» - учитель Катерина КРИЖАНІВСЬКА.
Результати анкетування свідчать, що учнів регулярно інформують учителі, керівництво закладу освіти щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій.
СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ І ПРАЦІВНИКІВ
Якісне і здорове харчування дітей — одна з умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного й здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування в закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування в навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню для учнів 1-4 класів та учні пільгових категорій забезпечені гарячим харчуванням. Гаряче харчування учнів відбувається згідно з графіком у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів 1-11 класів здійснюється медичною сестрою, черговим адміністратором та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення сільської ради.
Батьки яких загинули, пропали безвісти, померли, захищаючи суверенітет України - 2 учнів;
Батьки яких беруть або брали участь у заходах по стримуванні збройної
агресії р.ф. проти України;
АТО, ООС;
Позбавлені батьківського піклування;
ВПО.
Основним завданням закладу у 2023-2024 н. р. було не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб діти хотіли харчуватися у шкільній їдальні. Звичайно, велика роль у формуванні навичок здорового харчування належить сім’ї, але саме в школі має формуватися розуміння, що таке здорове харчування. До меню були введені страви із збірника Є.Клопотенка, затверджені МОЗ.
Щомісяця заступником директора з навчально-виховної роботи Вікторією ДЕРКАЧ разом з бракеражною комісією перевіряється стан організації харчування в закладі, за результатами перевірки складено акти перевірки, які затверджені директором. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз 33 дітей із 6-и населених пунктів, а також підвезення педагогів.
Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що заклад освіти та ОМС забезпечує максимально зручне для всіх учасників освітнього процесу середовище, яке відповідає основним принципам рівності та поваги до прав людини.
Здійснюються заходи, які сприяють облаштуванню та обладнанню навчальних приміщень з урахуванням принципів універсального дизайну або розумного пристосування. Приміщення і територія адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу. Облаштування освітнього середовища закладу освіти є частиною стратегії розвитку закладу. У закладі освіти застосовуються освітні технології та методики, які максимально враховують особливості дітей з особливими освітніми потребами та допомагають їм безболісно інтегруватись до дитячого колективу.
Освітнє середовище закладу освіти мотивує учнів до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя. Під час освітнього процесу здійснюється формування навичок здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки учнів. У змісті викладацької діяльності простежується формування навичок здорового способу життя, інтеграції здоров’язбережувальної та екологічної компетентностей. Обладнання й засоби навчання сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Дизайн навчальних приміщень функціональний та мотивуючий до навчання, на жаль, не максимальний. Вдосконаленню дизайну перешкоджають виклики, пов’язані із збройною агресією російської федерації.
2. Система оцінювання здобувачів освіти
Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. У закладі освіти розроблено систему освіти, що включає принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Розроблена система ґрунтується на національних критеріях та вимогах оцінювання, враховує національну шкалу оцінювання та відображає культуру оцінювання закладу освіти. Принципи, критерії, процедури та правила оцінювання закладу освіти описано в освітній програмі. Учителі адаптують критерії оцінювання для батьків та учнів, розробляють критерії оцінювання для різних видів діяльності. Критерії оцінювання є доступними та зрозумілими для учнів. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності.
Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на особистісному та компетентнісному підходах, враховує особливості психофізичного розвитку дітей; має у своїй основі чіткі та зрозумілі вимоги до навчальних результатів, заохочує учнів спробувати різні моделі досягнення результату без ризику отримати за це негативну оцінку; розвиває в учнів впевненість у своїх здібностях і можливостях тощо.
Учителі розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання. Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.
Згідно з річним планом роботи освітнього закладу на 2023/2024 навчальний рік заступниками директора з навчально-виховної роботи постійно проводиться аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів .
У початкових класах навчається 60 учнів, у 5-9 класах - 100 учнів, у 10-11 класах – 31 учнів.
За підсумками аналізу навчальних досягнень 2023/2024 навчального року із 191 учня 1- 11 класів:
- 60 учнів 1-4 класів оцінено вербально і оформлено свідоцтва досягнень;
- 176 учнів переведено на наступний рік навчання;
- 2 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;
- 1 учень нагороджений Золотою медаллю, 1 – свідоцтвом із відзнакою
- неатестованих учнів немає.
Результати річного оцінювання здобувачів освіти
Навчальні досягнення учнів 5-11 класів за І семестр 2023/2024 н.р. |
||||||||||||
Клас |
К-сть Учнів |
Моніторинг навчальних досягнень учнів 5-11 класів |
Якість |
Середній бал |
Рей- тинг |
|||||||
1-3 бали |
4-6 балів |
7-9 балів |
10-12 балів |
|||||||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||||
5 |
17 |
4 |
24 |
6 |
35 |
7 |
41 |
0 |
0 |
41 |
1 |
|
6 |
24 |
0 |
0 |
19 |
79 |
5 |
21 |
0 |
0 |
21 |
3 |
|
7 |
17 |
1 |
6 |
9 |
54 |
5 |
29 |
2 |
11 |
40 |
2 |
|
8 |
23 |
2 |
8,5 |
17 |
73 |
3 |
14 |
1 |
4,5 |
19 |
4 |
|
9 |
15 |
0 |
0 |
9 |
60 |
5 |
33 |
1 |
7 |
40 |
2 |
|
10 |
16 |
0 |
0 |
14 |
87 |
2 |
13 |
1 |
10 |
15,5 |
5 |
|
11 |
15 |
0 |
0 |
9 |
60 |
3 |
20 |
3 |
20 |
40 |
2 |
|
Всього |
127 |
7 |
38,5 |
83 |
448 |
30 |
171 |
8 |
52,5 |
Результати річного оцінювання знань здобувачів освіти освітнього закладу наведено в таблиці:
Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
З учнями, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання проводяться такі види роботи: індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, додаткові заняття з предметів, індивідуальні завдання. Розглядалось це питання на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:
-
відсутня система роботи із слабовстигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,
-
недостатній зв’язок учителів із батьками.
Одним із шляхів покращення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є впровадження вивчення профільних предметів в старшій школі. Так у 10 та 11 класі запроваджено вивчення української мови як профільного предмета.
Адміністрацією та педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку мережі закладу освіти.
Середня наповнюваність класів у 2023-2024 навчальному році становить 17 учнів. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2023/2024 навчальному році були:
-
організація обліку дітей та підлітків на території обслуговування;
-
контроль відвідування учнями навчальних занять;
-
організація навчання у інклюзивних класах;
-
функціонування гуртків;
-
індивідуальна робота з учнями та батьками;
-
надання закладом якісної освіти.
Аналіз причин руху учнів свідчить, що переважна більшість переводів зумовлена зміною місця проживання родин і пов’язана з переїздами.
Основними напрямами роботи щодо забезпечення соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонує 3 гуртки: «Джура», «Футбол», «Волейбол».
Станом на 05.09.2023 року у закладі навчалось – 197 учнів.
Укомплектовано 11 класів, з них:
-
класи початкової ланки – 4 класи;
-
класи базової середньої освіти - 5 класів.
-
класи повної загальної середньої освіти - 2 класи.
Відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної освіти, згідно заяв батьків, станом на 01.06.2024 до 1-го класу - 8 дітей. Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті закладу.
Для здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів та зворотнього зв’язку з батьками під час освітнього процесу використовували щоденник та журнал.
Надалі необхідно працювати над такими питаннями:
-
Удосконалити мережу закладу відповідно до запитів батьківської громадськості на освітні послуги та форми здобуття освіти.
-
Формувати сучасне освітнє середовище Нової української школи, забезпечити зміни просторово-предметного оточення, впроваджувати нові програми та засоби навчання.
Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його «локомотивом». Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі. Завдання нашого закладу – підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Тому у 2023-2024 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми. Завдання адміністрації та педагогів полягає у тому, щоб створити умови, з яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартно. Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси, всеукраїнські та міжнародні проєкти.
У І етапі (рівень ТГ) Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад взяли участь 50 учасників 6-11-х класів, у ІІ етапі -17 учасників, у ІІІ етапі- 0 учасників, у IV етапі – 0 учасників.
У І етапі конкурсу-захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук України взяли участь 2 учня Думка Вікторія, Григорчук Вікторія. Думка Вікторія посіла І місце конкурсу-захисту наукових робіт учнів –членів МАН.
Учасниками Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка в ІІ (районний) етапі стали 7 учнів, 5 з них стали призерами.
Учасниками ІІ (районного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали 12 учнів, 6 з них стали призерами.
Хочемо висловити щиру подяку батькам, які підтримують своїх дітей на шляху до успіху. Обдарована, талановита дитина – це, перш за все, дитина, якій, як і іншим дітям, потрібні ласка, любов, увага та допомога близьких. Разом із вчителями та батьками адміністрація закладу освіти створює сприятливе освітнє середовище, що забезпечує успішний розвиток дитини, повагу її точки зору, цікавості, заохочення її інтересів. Завжди важливо знайти час радіти дитині.
При проведенні шкільних свят, шкільних лінійок ми із задоволенням відзначаємо успіхи кожної дитини. Грамоти, дипломи, сертифікати – це ті маленькі заохочення, що дають можливість відчути радість за успіхи наших вихованців та мотивують дітей до подальшої роботи.
Робота з обдарованими дітьми пов’язана напряму із професійним зростанням педагогів. Розвиток обдарованості учнів залежить від професійного рівня вчителів та використання креативних методів навчання. У практиці педагогічної діяльності наші вчителі використовують нові технології навчання, які сприяють розвитку інтелектуальної, творчої, предметної або лідерської обдарованості.
Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-ІХ у закладах освіти виховний процес є невід'ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських, культурних цінностях українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини-громадянина, тощо.
Повномасштабна війна з росією змінили наше звичне життя. Тому зараз завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Виховання – це наскрізний процес, який формує цінності, здатність справлятися з невизначеністю та складністю, уміння вчитися, підтримувати фізичне та емоційне благополуччя, співпереживати і дипломатично вирішувати конфлікти.
Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє встановленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.
Особливо важливим стало продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріотичне виховання та громадянська освіта є важливими складовими загального виховного процесу.
Для узагальнення різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорові, на засідання педагогічної ради, методичного об'єднання та наради класних керівників. Питання виховної діяльності заслуховувалися на засіданнях педагогічної ради.
Підвищення професійного, методичного рівня класних керівників здійснювалося через різні форми методичної роботи, зокрема в межах роботи кафедри класних керівників 1-11 класів. Методичне об’єднання працює над проблемною темою «Розвиток життєвих компетентностей учнів шляхом інтеграції інноваційних виховних технологій».
Робота методичного об’єднаня включає в себе питання організації освітнього процесу, практичні заняття, ознайомлення з нормативними документами, взаємовідвідування виховних заходів.
Діяльність методоб’єднаня класних керівників 1-11 класів була спрямована на реалізацію головної мети: створення шкільного соціально-культурного освітнього середовища, яке сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, зміцненню фізичного та духовного здоров’я, формуванню навичок здорового способу життя у вихованців.
Класні керівники працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і була спрямована на виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.
Педагогічний колектив у своїй діяльності керувався основними орієнтирами учнів у закладі освіти, які включають залучення школярів до різних форм творчої та суспільно корисної діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.
В основу організації системи виховної роботи закладу освіти покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію МАН, мережі гуртків, факультативів, спортивних секцій, учнівського самоврядування.
Серед проведених традиційних заходів у закладі освіти є:
День знань (01.09), Міжнародний день грамотності (08.09), День фізичної культури і спорту в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, виставку малюнків та флешмоб (11.09), флешмоб «Голуб миру» до Міжнародного дня Миру (21.09), загальношкільні заходи до Дня вчителя; День людей похилого віку (02.10), Спартакіада до Дня працівників освіти (05.10), Міжнародний урок доброти про відповідальне та гуманне ставлення до тварин (06.10), уроки звитяги до Дня Захисника України, привітання воїнів АТО та учасників УБД, виставка малюнків (13.10), акція «Тепло дитячих сердець українським героям», виготовлення оберегів, виставка квіткових та овочевих композицій «Дари щедрої осені» (26.10), літературно-музична композиція до Дня української писемності та мови, написання Всеукраїнського диктанту національної єдності (27.10), Всеукраїнський конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», виховний захід до Дня Гідності і Свободи (21.11), заходи в рамках акції «16 днів проти насилля» (21.11-08.12), уроки пам’яті до Дня пам’яті жертв Голодомору (24.11), акція «Запали свічу» (25.11), Андріївські вечорниці (30.11), уроки доброти (04.12), урочистий захід до Дня Збройних Сил України (06.12), загальношкільне свято до дня Святого Миколая (06.12), флешмоб до Дня української хустки (07.12), благодійні ярмарки солодкої випічки на допомогу ЗСУ, Різдвяний проєкт «Коляда іде по світу» (25.12-06.01), День Соборності України (22.01), Лінійка до Дня пам’яті героїв Крут (26.01), День безпеки в Інтернеті (07.02), Захід до Дня Героїв Небесної Сотні (20.02), Міжнародний день рідної мови, написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (21.02), Шевченківські читання приурочені дню народження Т.Г. Шевченка (08.03), виставка декоративно-ужиткового образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край (22.03), заходи до Тижня знань з безпеки життєдіяльності дитини та Дня цивільного захисту (22-26.04), захід до Міжнародного Дня пам’яті Чорнобиля (26.04), захід до Дня вишиванки, Дня Матері та Дня сім’ї (16.05), захід «Дитинство має право на життя» до Міжнародного дня захисту дітей (03.06), свято Останнього дзвоника 07.06), урочисте вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту учням 11 класу (23.06).
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у закладі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами засідань учнівської ради, кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Тетяна ВОРОНА.
Діяльність учнівського самоврядування в 2023-2024 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівства були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів закладу; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки); значення особистості (у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьками, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами громади; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.
Представники учнівського самоврядування були активними учасниками
всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тієї чи іншої комісії чи міністерства.
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2023-2024 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.
З огляду на ці обставини національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком у роботі педагогів. Метою національно-патріотичного виховання є сприяння вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян.
Формування громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися б демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення.
Виходячи з цього, основна ідея полягає у мотивації громадянської активності молодого покоління. Найкращою мотивацією до суспільної праці є почуття гордості за свою державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та майбуття.
Збереження історико-культурних традицій народу, знання героїчного минулого – це основа патріотичного виховання учнівської молоді. Зберігаючи пам'ять про трагічні події своєї країни, людина не допустить, щоб історія повторилась. На сучасному етапі маємо виховати у молоді пріоритет загальнолюдських цінностей у духовному розвитку особистості на національному підґрунті, допомогти оволодіти теоретичним характером знань та переконань в усіх галузях науки, моралі, мистецтва, релігії, усвідомлено вибирати свої соціальні переконання.
Педагогічний колектив закладу освіти застосовує різноманітні підходи до виховання здобувача освіти як особистості, комплексно поєднуючи всі форми виховання у систему для забезпечення досягнення кінцевої мети – конкурентоспроможного випускника та свідомого громадянина.
Отже, вся наша робота спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне – патріотом своєї держави.
Робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів.
Отже, виходячи із вище сказаного, виховна робота у 2023-2024 навчальному році відповідає плану та реалізації Концепції національної школи в педагогічному процесі.
3. Педагогічна діяльність
Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо:
-
підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя;
-
розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;
-
ріст професійної майстерності педагогічних кадрів;
-
Орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;
-
забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах;
-
комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору здобувачів освіти.
Вчителі самостійно розробляють календарно-тематичні плани відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти, навчальної програми, освітньої програми закладу; використовують види, форми і методи роботи, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. У змісті домашніх завдань переважають завдання творчого, прикладного, проблемного і пошукового спрямування. Вчителі надають підтримку учням, які потребують індивідуальної освітньої траєкторії.
Вчителі розробляють та використовують інформаційні освітні ресурси під час проведення навчальних занять або обов’язкових видів роботи для учнів; формують суспільні цінності через зміст навчального матеріалу предметів (курсів). Під час проведення навчальних занять в учнів виховується почуття патріотизму, поваги до державної мови, законів України. Відбувається розвиток в учнів загальнолюдських цінностей, навичок співпраці та командної роботи. Особистим прикладом виховується в учнів толерантне ставлення та взаємоповага.
Вчителі володіють навичками використання комп’ютерних технологій в
освітньому процесі, використовують у своїй роботі інформаційно-комунікаційні технології, які сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Під час проведення навчальних занять використовуються медіаресурси, можливості Інтернет-мережі.
Якість освітнього процесу закладу освіти, його результати значною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.
Методична робота спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, дає змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечує підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.
Протягом 2023-2024 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентісного підходу та принципу дитиноцентризму». у наступних методичних об’єднаннях:
- методичне об’єднання класних керівників – голова Тетяна ВІННІЧУК.
- методичне об’єднання вчителів початкової ланки – голова Марія МОМОТ.
- методичне об’єднання вчителів-філологів – голова Альона БЕНЮК.
- методичне об’єднання вчителів фізико-математичного циклу – голова Ірина ГАРЛІЦЬКА.
Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях методичних об’єднань розглядались, зокрема, такі питання:
-
виконання Державних стандартів освіти;
-
вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;
-
опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2023-2024 навчальному році;
-
методика організації та проведення сучасного уроку;
-
використання ІКТ на уроках;
-
формування ключових та предметних компетентностей в учнів;
-
реалізація виховної мети уроку;
-
реалізація питань академічної доброчесності при викладанні дисциплін;
-
робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах, робота в Малій академії наук при Хмельницькому територіальному відділенні;
-
вивчення передового педагогічного досвіду вчителів громади, області.
Робота методичних комісій була спланована, засідання проводилися на належному рівні з обговоренням науково-теоретичних питань і практичної діяльності вчителів. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.
Маємо значні результати професійної діяльності наших колег.
Педагоги закладу є активними учасниками різноманітних конкурсів та проєктів. Постійно готують призерів Всеукраїнських олімпіад та конкурсів. Беруть участь у міжнародних проєктах.
Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Ед-ера» тощо, де проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.
Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарадах, нарадах при директорові.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив закладу освіти в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Разом з тим в організації методичної роботи є деякі проблеми:
-
недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;
-
недостатня роль голів методоб’єднань в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в обласних етапах учнівських олімпіад, конкурсах різних рівнів;
-
педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;
-
потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у обласному конкурсі «Учитель року».
2023/2024 навчальний рік є особливим з точки зору ведення виховної роботи через соціально-політичну та економічну кризу в Україні. В контексті нових викликів, що постали перед країною, необхідно переглянути практику виховної роботи та захисту дітей у закладі освіти.
Беручи до уваги Концепцію національно-патріотичного виховання, пріоритетними в роботі педагогічних працівників із зазначеної проблеми залишаються:
-
упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, проведення тижнів правових знань;
-
використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласній діяльності;
-
впровадження дієвого шкільного самоврядування в освітній процес;
-
вживання заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя;
-
запобігання проявам екстремізму, расової, релігійної та національної нетерпимості;
-
впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками освітнього процесу;
-
перетворення закладів освіти на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату тощо.
Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеним родинам з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми.
Важливим завданням є підготовка старшокласників до дорослого, сімейного життя. Відродити народні звичаї, котрі становлять серцевину сімейно-побутової культури і мають потужний виховний потенціал, – одне з найважливіших і невідкладних завдань педагогів. Важливе значення матиме живе спілкування з батьками учнів, які бережуть сімейні традиції, шанують далеких предків, рід, сім’ю, історію українського народу, рідного краю.
У роботі з даного питання педагогам необхідно звертатися до проєкту Концепції сімейного виховання дітей і молоді в системі освіти України «Щаслива родина», що містить основні положення, які стосуються підготовки молоді до щасливого подружнього життя та формування відповідального батьківства.
Роботу з батьками необхідно будувати так, щоб батьки відчували свою визначальну роль у справах учнівського та педагогічного колективів.
Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив закладу освіти в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.
Педагогічні працівники закладу постійно працюють над своїм самовдосконаленням. Адже місія сучасного вчителя — навчити дітей бути гнучкими у змінах. Також — легко адаптуватися і вміти навчатися впродовж усього життя. Щоб це вдалося, самому треба бути зразком, приймати самостійні рішення, бути лідером, новатором, експериментатором.
Заклад освіти має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку. Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, необхідні для їх досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги здійснюють для досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя. Ці пріоритети та кроки узгоджено з пріоритетними напрямами розвитку засновника. Стратегія розвитку оприлюднена, доступна для батьків та інших зацікавлених осіб. Заклад освіти обговорює стратегію із засновником, педпрацівниками, учнями та отримує зворотний зв’язок. Стратегія розвитку реалізується у відповідних часових проміжках. Заклад освіти регулярно відстежує та збирає інформацію, необхідну для свого стратегічного розвитку (наприклад, про зміни в законодавстві, розвиток освітньої політики, соціально-економічні зміни в регіоні, демографічні дані та плани територіального розвитку регіону) і відображає їх у процесі коригування стратегії розвитку.
Заклад освіти має реалістичний річний план роботи. У річному плані чітко сформульовано: цілі (короткострокові), завдання та заходи для їх виконання з урахуванням конкретних умов діяльності. Здійснюється аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. Річний план роботи схвалено педагогічною радою закладу освіти та оприлюднено.
Заклад освіти здійснює самооцінювання освітньої діяльності через вивчення і оцінювання функціонування внутрішньої системи. За результатами самооцінювання готуються висновки та визначаються напрями поліпшення якості освітньої діяльності. Результати самооцінювання висвітлюються у звіті про освітню діяльність закладу освіти та річному звіті директора за підсумками навчального року. Висновки, отримані за результатами самооцінювання, використовуються у плануванні роботи закладу освіти на наступний навчальний рік.
Адміністрація закладу освіти постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Адміністрація враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення сприяє або зменшує можливості для досягнення цілей, які закладено у стратегії розвитку. Заклад освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Адміністрація закладу освіти систематично оцінює стан матеріальних умов для навчання. Відповідно до стратегії розвитку та у співпраці з засновником заклад освіти підтримує такий стан матеріальних умов, який забезпечує доступ до освіти кожному учневі відповідно до його індивідуальних освітніх потреб.
Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів.
Зазначу, що поставлені на 2023-2024 н. р. завдання щодо створення комфортних та безпечних умов у закладі освіти виконано не в повній мірі, але є багато чого зробленого:
За 2023-2024 навчальний рік було зроблено за рахунок засновника:
-
Облаштовано КЛАС БЕЗПЕКИ.
-
Облаштовано РЕСУРСНУ КІМНАТУ.
-
Поточний ремонт приміщень ліцею та найпростішого укриття.
Звіт благодійних та волонтерських акцій
-
Дводенна осіння ярмарка – 28000 грн.
-
Благодійний концерт «Україна була, є і буде» - 32000 грн.
-
Дводенна весняна ярмарка – 34510 грн
-
УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
З метою впровадження в життя закладу освіти державно-громадської моделі управління у закладі залучаються до управління такі органи: батьківський актив; адміністрація закладу освіти; педагогічна рада; органи учнівського самоврядування.
Державно-громадське управління в освітньому закладі базується на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя школи, звітності директора перед шкільною громадою та засновником.
Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку закладу освіти, на вирішення проблем в межах їх повноважень. Вчителі закладу освіти беруть участь у роботі органів місцевого самоврядування, громадському житті.
Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. У закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах закладу освіти та офіційної Facebook-сторінки закладу освіти. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.
Педагоги залучаються до демонстрацій передового педагогічного досвіду.
Здійснюється стимулювання професійної майстерності вчителів відповідно до Положення про матеріальне стимулювання педагогічних працівників. Управлінські рішення приймаються на основі конструктивної співпраці, взаємодії з місцевою громадою, враховуються пропозиції учасників освітнього процесу.
Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуюсь партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюємо й виробляємо різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Моніторинг здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі освіти залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Ще однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому закладі освіти створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлюємо події, які відбуваються у житті ліцею. Він є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя закладу освіти висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Пріоритетними напрямками роботи закладу освіти на 2024-2025 н. р. повинні стати:
-
оновлення змісту освіти;
-
професійний розвиток педагогів;
-
орієнтація на потреби учнів;
-
сучасне освітнє середовище;
-
педагогіка партнерства;
-
наскрізний процес виховання;
-
ефективне управління.
Фінансово-господарська діяльність закладу потребує залучення додаткових коштів, які можна отримати завдяки спонсорській допомозі тощо.
Щоб отримати сучасний успішний заклад освіти, нам потрібно забезпечити:
-
розширення співробітництва між закладом освіти та громадськістю, вихід на всеукраїнський та міжнародний рівні;
-
високу результативність участі в обласних, Всеукраїнських конкурсах, НМТ, вступу випускників до ВНЗ;
-
сучасну матеріальну-технічну базу та сучасний естетичний вигляд закладу;
-
забезпечення якісного рівня знань;
-
здійснення інноваційної діяльності;
-
прогресивну команду адміністрації, високий рівень професіоналізму вчителів;
-
підвищення іміджу закладу освіти;
-
позитивний мікроклімат у колективі, спільна ідея.
Шляхами реалізації поставлених завдань є: індивідуальний стиль управлінської діяльності, забезпечення умов для участі педагогів у конкурсах професійної майстерності, стимулювання педагогів до здобуття спеціальної освіти, дотримання принципів педагогічної свободи учителя тощо.
Реалізувавши все вище сказане, ми отримаємо заклад освіти, який ставитиме за мету не просто йти в ногу з часом, а буде прагнути випереджати час. Ми виховаємо сьогоднішнього випускника Нової української школи – це, передусім, людину творчу, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації.
Ми підготуємо дітей до робочих місць, яких ЩЕ немає, до використання інформаційних ресурсів, яких ПОКИ не існує, до вирішення проблем, про існування яких ми ЩЕ не знаємо.
Освічені учні, всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти, здатні до інновацій – ось хто поведе українську економіку вперед у 21 столітті. Ось до чого ми повинні прагнути у нашому закладі освіти. І я впевнена, що у нас все вийде!!!
Таким чином, планові заходи у 2023-2024 н. р. були реалізовані в повній мірі. Наш заклад освіти готовий відчинити двері для учнів.
Ми також розуміємо, що найголовніше зараз – це є безпека учнів!
Дякую здобувачам освіти, батькам за розуміння, підтримку, здорову критику.
Дякую педагогам, які просто розривалися у своїх розкладах, формах навчання, але наповну викладалися на уроках заради майбутнього наших дітей, заради нашого з вами майбутнього!
Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в закладі освіти та на його території школи. Я вірю в наш заклад освіти, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашу роботу.
Тому хочу подякувати всім педагогічним працівникам, зокрема заступникам директора, обслуговуючому персоналу, вам, шановні батьки, відділу освіти, місцевому самоврядуванню за співпрацю, взаєморозуміння, за підтримку. Хай ваші хороші справи, які ви робите для дітей, будуть оцінені всіма, заслуговують на пошану і вдячність.
Вірю у швидку перемогу, без повітряних тривог, без блекаутів, без війни.
Воїни! Дякуємо за захист!
ЙДЕМО ВПЕВНЕНО ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!