Бесіди
Бесіди профілактичні
Бесіда «Йододефіцит – загроза людству» (10.10.2018)
Сучасний стан здоров’я громадян України.
Більшість українців проживають на територіях, де нестача йоду відчувається дуже сильно. Давайте звернемося до карти України. Значна територія її (північні райони, гірські території мають недостатню кількість йоду в грунті, воді, місцевих продуктах харчування.
Для захисту організму від утоми, від хвороб, від передчасного старіння. У нашому організмі міститься всього 25 – 50 мг йоду, причому чимала його частина (8 – 10 мг) накопичується в щитовидній залозі.
Коли нам не вистачає цього елемента, виникають проблеми розладу функцій щитовидної залози: збільшення цього органу, набряклість, а в дітей навіть кретинізм, частіше виникають ракові і серцево – судинні хвороби.
Медики всього світу давно довели, що у разі нестачі йоду в організмі людини, людство стає перед загрозою хвороб, пов’язаних з йододефіцитом.
Бесіда «Репродуктивне здоров’я підлітків» (14.11.2019)
Відомий український поет М. Т. Рильський сказав: ".У щастя людського два рівних є крила: троянди й виноград, красиве і корисне". Якраз у цій глибокозмістовній фразі корисним є здоров"я людини.
Без здоров'я людина не може бути щасливою. Здоров’я не можуть замінити ніякі цінності, його не можна придбати, його можна здобути лише шляхом цілеспрямованої напруженої праці над собою і набуттям знань про здоровий спосіб життя. При цьому слід пам'ятати, що здоров'я - найбільша цінність не лише окремої людини, а й усього суспільства.
Година спілкування «Порушення постави – професійне захворювання школяра» (16.12.2020)
Сучасні діти знаходяться в зоні підвищеного ризику розвитку сколіозу та порушення постави. Відвідувати ортопеда рекомендується 1–2 рази на рік. Фахівці ІВР проводять профілактичні огляди дітей будь-якого віку, а також підкажуть і здійснять всі необхідні заходи для корекції постави. У клініках використовуються сучасні методи діагностики та лікування навіть складних випадків сколіозу.
Година спілкування «хворобливий дисант» (19.03.2020)
Щодня в Україні фіксують нові випадки зараження COVID-19. Статистика показує, що COVID-19 все ще не відступає, а навпаки прогресує тож аби вберегти своє життя та не наражати на небезпеку оточуючих вас людей слід піклуватись про своє здоров'я та водночас створювати для себе безпечне життя.
Під час адаптивного періоду можна продовжити навчання дистанційно та отримати бажану професію. Проте слід дотримуватись нескладних, простих речей, які врятують ваше життя.
Урок «Хвороби цивілізації. Вплив реклами на здоров’я» (23.09.2021)
До ХХ ст. головною причиною передчасної смерті людини були інфекційні захворювання. Епідемії чуми, сибірки, холери забирали сотні тисяч, а іноді й мільйони життів щороку. Але вже з другої половини минулого століття ситуація докорінно змінилась. Наразі йдеться про епідемії неінфекційних захворювань: онкологічних, цукрового діабету та, насамперед, серцево-судинної патології. Згідно з прогнозами в 2020 р. неінфекційні хвороби становитимуть 60% від усієї патології і 73% летальних випадків. Всі ці хвороби та алкоголізм і наркоманію вважають «хворобами цивілізації».
Бесіда «Неінфекційні захворювання під час війни: як боротись з ризиками» (14.04.2022)
Неінфекційні захворювання (НІЗ) — це хворобливі стани, які не передаються від людини до людини, мають тривалий перебіг і повільно прогресують, а також погіршують психоемоційне і фізичне здоров’я. НІЗ є результатом поєднаного впливу генетичних, фізіологічних, екологічних і поведінкових чинників. Та є основною причиною смертності в світі. Люди з супутніми неіфекційними хронічними хворобами мають великий ризик тяжких ускладнень від COVID-19.
Повномасштабна війна змінила життя людей. Багато хто опинився в тяжких життєвих обставинах, стресових умовах, обумовлених втратою близьких людей, перебуванням під постійними бомбардуваннями, евакуацією та переміщенням далеко від дому. А неконтрольований стрес може призвести до втрати здоров’я та підвищення ризику виникнення НІЗ.
Бесіда «Цукровий діабет – що варто знати та як уберегтися» (14.11.2022)
Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Хвороба й досі залишається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства та є однією з провідних причин передчасної захворюваності і смертності, оскільки часто призводить до ампутації кінцівок, втрати зору, ниркової недостатності і провокує серцево-судинні захворювання.
Виховна година «Вороги твого серця» (29.09.2023)
Серцево-судинні захворювання, включаючи хвороби серця та інсульт, є провідною причиною смерті у світі, яка забирає 17,9 мільйона життів щороку. Це більше, ніж людей, які помирають від ВІЛ, малярії та раку.
День серця спрямований на стимулювання дій з навчання людей тому, що, контролюючи такі фактори ризику, як вживання тютюну, нездорове харчування і відсутність фізичної активності, можна уникнути не менше 80% передчасних смертей від хвороб серця та інсульту.